Szűkszavúan a vaginizmusról
Vaginizmusra egyre többen panaszkodnak, főleg mióta ismert ez a fogalom, ami behatolási-befogadási képtelenséget jelent. És hogy mi is lehet a hátterében? Az Idelyn szakértője erre is választ kínál összefoglalójában!
Eddig azt hitték, hogy anatómiai összenemillésről van szó, biztosan túl szűk a vagina, vagy túl méretes a pénisz. Korábban ennek terápiájaként elsősorban a tágítgatást alkalmazták, amihez különböző méretű eszközöket használtak. Ezek nagyjából hasonlítottak a mai szex shopok készletében fellelhető dildókhoz vagy vibrátorokhoz. Szegény nők! Nem elég, hogy féltek a behatolástól, még gyógymódként további eszközös “megerőszakolást” gyakoroltak rajtuk…
A vaginizmus behatolási-befogadási képtelenséget jelent. Azaz szexuális közeledésre a hüvely olyan görcsösen összezárul, hogy nemcsak egy pénisz, de még egy ujj vagy a ceruza hegye se férne be. Az igazi, masszív vaginizmussal rendelkező nőket a nőgyógyász sem tudja megvizsgálni, sem az orvos ujját, sem a kacsát nem lehet bevezetni. A nő óriási, elviselhetetlen fájdalomról panaszkodik sokszor már akkor, amikor behatolási, bevezetési kísérlet is alig történt.
Mi lehet a vaginizmus háttérben?
- Gyermekkori negatív szexuális élmény (pl. mutogatós bácsit láttak, vagy felnőtt férfi fogdostatta magát vele)
- Olyan gyerekkori játékot játszottak a gyerekek egymás közt, amikor megpróbáltak valamit bedugni a kislány vaginájába.
- Fiú gyermek vagy felnőtt férfi molesztálta. (6-8-10 éves fiúk már képesek erőszakos közösülésre magömlés nélkül is!)
- Infantilis a személyisége.
- Általában fél a fájdalomtól.
- Különösen fél a nemi szervet érintő fájdalomtól (szeretkezést látott, hallott, esetleg a szülei szeretkezését látta, meséltek előtte fájdalmas szülésről, szexről). A gyermeknek a szeretkezés agresszív cselekmény.
- Tiltakozása ellenére megtörtént nála a behatolás, esetleg a hüvely be is repedt. (Ez lehet egyébként nagyon szeretett partnerrel is!)
- Felnőtt nőnél hirtelen kialakult lelki blokk testi megjelenése. Negatív érzelem kapcsolódik hozzá.
Az ilyen nőnek először általában a lelkét kell lazítgatni, az elméjében kell rendet teremteni, és amikor már megtanult lazítani, utána lehet hozzászoktatni ahhoz, hogy elviselje a kéz közeledését, az orvos vizsgálatát, és nem eszközökkel, hanem nagyon finom masszírozással, a partnere segíthet a tágítgatásban. Hosszú türelemjáték. Sokszor közben a partnerek lelépnek. Nagyon sokszor az ilyen panasszal rendelkezők csak akkor jutnak el szakemberhez, amikor gyermeket szeretnének, és ekkor derül fény a közösülési képtelenségre. Együttlétek nélküli házasságokról kapunk képet.
Tehát az ilyen gondokkal küzdő nő egészen biztosan nincs jóban a vaginájával. Megint visszakanyarodunk oda, hogy az elfogadás, ápolás, gondozás jó irány az egészséges nemi élet felé.